Opleiding Datakwaliteit

Data ManagementData QualityGovernance

Opleiding Datakwaliteit

Data zijn slechts zo waardevol als hun kwaliteit. Toch wordt de datakwaliteit in de meeste organisaties reactief beheerd: problemen worden pas opgelost als ze zichtbare schade veroorzaken, en dezelfde problemen blijven zich herhalen. De opleiding Datakwaliteit leert jou hoe je daar verandering in kunt brengen.

Gedurende één intensieve dag ontwikkel je een gestructureerde aanpak voor datakwaliteit: hoe je deze definieert, meet, de onderliggende oorzaken achterhaalt en de juiste zaken in de juiste volgorde aanpakt.

Wat leer je tijdens de opleiding Datakwaliteit?

  • Wat zijn de dimensies van datakwaliteit en wat betekent ‘fit-for-purpose” in de praktijk?
  • Hoe stel je toetsbare regels voor datakwaliteit op voor zowel gestructureerde als ongestructureerde gegevens die in AI worden gebruikt?
  • Hoe profileer je een dataset en voer je een datakwaliteitsaudit uit?
  • Hoe ontdek je root causes en hoe gebruik je een visgraatdiagram om deze oorzaken te documenteren?
  • Hoe pak je vervolgens de oorzaken in de juiste volgorde aan?
  • Hoe ontwerp je metrics, dashboards en waarschuwingssystemen die tot concrete verbeteracties aanzetten?
  • Hoe houdt datakwaliteit verband met data governance, naleving van regelgeving en AI-gereedheid?

Deelnemers vertrekken elk met een aanpak voor een verbeteringsplan voor 30/60/90 dagen voor hun eigen organisatie, gebaseerd op de oefeningen die we tijdens de opleiding doen.

Opzet en aanpak

De training combineert een korte uitleg met praktische oefeningen voor elk belangrijk concept. Je kan alle oefeningen uitvoeren met een eigen case zodat je werkt aan problemen die je daadwerkelijk herkent. Groepsdiscussies en een gestructureerde vraag-en-antwoordsessie sluiten de dag af.

Onze opleiding Datakwaliteit is geschikt voor: Data Owners, Data Stewards, business analisten, business process owners en alle professionals van wie het werk afhankelijk is van betrouwbare data.

Duur: 1 dag (ongeveer 7 uur inhoud, inclusief oefeningen en discussie)

Maximale groepsgrootte: 10 deelnemers aanbevolen voor een zinvolle bespreking van de oefeningen

Prijs

 720,00

Looptijd
1 dag

Gerelateerde modules

Geen resultaten gevonden.
0
    0
    Opleidingen
    Je hebt nog geen opleidingen gekozenTerug naar opleidingen